Głosuj na syrenkę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do głosowania na nas w konkursie na najlepszą stołeczną inicjatywę pozarządową S3KTOR 2011.

W kategorii „przestrzeń miejska” została nominowana nasza zeszłoroczna akcja „WŁĄCZ NEON” mająca na celu ratowanie kultowego neonu Syrenki, znajdującego się przy ulicy Grójeckiej w Warszawie. Inicjatywa była wspólnym działaniem – naszym i mieszkańców Ochoty. Kierowaliśmy ją do wszystkich sympatyków Ochoty, miłośników neonów i tych, którym nie jest obojętny los warszawskich symboli.

Najlepszym opisem inicjatywy są zdjęcia „przed” i „po” zamieszczone poniżej, pozwolimy sobie jednak na przypomnienie jej przebiegu w kilku słowach:
– 25 marca 2011 – początek współpracy Fundacji Neon i mieszkańców Ochoty , ustalenie wspólnego celu : ponowne włączenie neonu Syrenki w noc muzeów 2011
– niemalże natychmiastowo zaczynają pomagać lokalne Biblioteki, Kawiarnie, Stowarzyszenia, Teatr Ochoty i wiele niezrzeszonych nigdzie osób zarówno z Ochoty jak i spoza niej.
– podajemy internetową informacji o zbiórce (zawierające szczegółową wycenę naprawy neonu)
– rozstawiamy skarbonki w bibliotekach i kawiarniach, zbieramy pieniądze
– ogromne zainteresowanie mediów przyciąga do nas sponsora (firmę Philips), który dopłaca kwotę brakującą do osiągnięcia wymaganej sumy
– naprawiamy neon
– 14 maja 2011 – uroczyście „odpalamy” Syrenkę.

Poza oczywistym rezultatem akcji, czyli przywróćeniem dawnej świetności zniszczonemu neonowi, należy zaznaczyć jeszcze inny aspekt całej sytuacji : osoby, które poznały się, biorąc udział w prowadzeniu zbiórki do dziś są w kontakcie, często współpracują, a co najważniejsze, planują kolejne neonowo-ochockie działanie!

Jak głosować? Ankieta na stronie http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor/s3ktor-2011 , na liście inicjatyw WŁĄCZ NEON to trzecia inicjatywa od końca !

Advertisements

About neonmuzeum

Pierwsze Muzeum Neonu w Polsce, którego celem jest dokumentacja i ochrona starych, powojennych reklam świetlnych. Poland's first Neon Museum dedicated to the documentation and preservation of Poland's cold war era neon signs.
This entry was posted in nasza kolekcja (our collection) and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s